Droužkovice
Droužkovice

Sezona 2022/2023

Souhrn sezony

Hodnocení sezony 2022/2023 je plné rozporů. Na jednu stranu katastrofální podzimní část, kdy jsme se ziskem pouhých čtyř bodů končili na předposledním místě a na druhé straně velmi kvalitní jarní část sezony, kdy jsme ze dvanácti zápasů plně bodovali v devíti z nich a z možných 36 bodů jsme jich získali celých 27. Bohužel na lepší než na celkové 17. místo z 21 účastníků to nestačilo. Jarní progres byl znát díky zimní konsolidaci týmu, kdy se podařilo získat kvalitní posily i z vyšších soutěží a bylo to na předváděné hře sakra znát. Jen díky diskutabilnímu systému soutěže neskončil náš tým na lepším umístění, kdy v podstatě poslední čtyři zápasy byly již jen nadstavbou o umístění. Příští sezona se bude pravděpodobně hrát podobným systémem jako tento ročník, ale dle nepotvrzených informací se bude po konci sezony tabulka půlit a horní polovina postupuje do Okresního přeboru a spodek padá do „pralesa“, Okresní soutěže. O motivaci bude tedy postaráno. Za tým Droužkovic přeji hráčům hlavně hodně zdravíčka a úspěšnou příští sezonu.

V Droužkovicích 19.6.2023  Miroslav Frollo

Nadstavba 4. kolo - Slavoj Droužkovice : Spartak Perštejn“B“  6 : 2 (0 : 2)

Dne 17.6.2023 jsme odehráli 4. kolo nadstavby na domácím hřišti proti mužstvu Spartak Perštejn“B“. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař),  Alexander Školník, Jakub Novák, Matěj Kalvoda, Lukáš Bamburák, Milan Campr, Martin Pipek, Tomáš Brodníček.Vladislav Dráb, Michal Hrebičík, David Urban Střídal: Jiří Hošek

První poločas se našemu týmu vůbec nevyvedl a snaha hráčů, především v koncovce působila křečovitě. První poločas jsme zaslouženě prohrávali o dvě branky. O poločase nastoupilo mužstvo domácích jako vyměněné a po vydařených akcích uzavřelo sezonu drtivým vítězstvím 6:2. Za zmínku stojí vstřelená branka nestora týmu Jirky Hoška nebo hattrick Jakuba Nováka a také dvě vstřelené branky dorostence malého Keči Matěje Kalvody.

V Droužkovicích, 19.6.2023   Miroslav Frollo

Nadstavba 3. kolo – TJ Spartak Perštějn „B“ : TJ Slavoj Droužkovice 4 : 8 (0 : 3)

Dne 11.6.2023 jsme odehráli 3. kolo nadstavby na hřišti v Perštejně proti mužstvu Spartak Perštějn „B“. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Jaroslav Huňady, Jakub Novák, Vojtěch Šilhan, Lukáš Bamburák, Milan Campr, Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Michal Hrebičík, Patrik Huňady, Zdeněk Novotný.

Na krásném hřišti v Perštejně se odehrál velmi zajímavý zápas s mnoha šancemi na obou stranách hřiště. Produktivnějším týmem v prvním poločase byl náš tým, který se dostal do poločasového vedení 3:0. Po změně stran tým domácích posílil bývalý prvoligový hráč Filinger a na výkonu domácích to bylo hned znát a v polovině druhé půle bylo skóre srovnáno na 4:4. Pak se ale našemu týmu podařilo v rychlém sledu vsítit dvě rychlé branky a bylo po zápase. Rezignovaný tým domácích obdržel ještě dvě další branky a o vítězi nebylo pochyb. Droužkovičtí si tak vytvořili slibný náskok čtyř branek do odvetného utkání. Branky našeho týmu vsítili: 3x Šilhan, 2x Campr, 2x Novák a 1x Novotný. Poslední utkání sezony odehrajeme jako odvetu se stejným soupeřem v sobotu 17.6.2023 od 17:00 hod. na domácím hřišti.

V Droužkovicích, 13.6.2023   Miroslav Frollo

Nadstavba 2. kolo - TJ Slavoj Droužkovice : Klášterecká Jeseň  5 : 3 (3 : 2)

Dne 3.6.2023 jsme odehráli 2. kolo nadstavby na domácím hřišti proti mužstvu Tatran Klášterecká Jeseň. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Jaroslav Huňady, Alexander Školník, Jakub Novák, Vojtěch Šilhan, Matěj Kalivoda, Lukáš Bamburák, Jiří Šulc, Milan Campr, Martin Pipek, Tomáš Brodníček. Střídali: Ondřej Vonaký a Jiří Hošek.

V horkém počasí se hrál celkem svižný fotbal na obou stranách, kdy skončil poločas 3:2 pro domácí mužstvo. Po změně stran domácí tým přidal ještě dvě branky a hosté již jen korigovali výsledek. Branky našeho týmu vstřelili: 2x Novák, 1x Šilhan, 1x Campr a 1x Šulc. Předposlední kolo nástavby odehrajeme na hřišti v Perštejně proti jejich Béčku v neděli 11.6.2023 od 17:00 hod. .

V Droužkovicích, 6.6.2023   Miroslav Frollo

Nadstavba 1. kolo - Klášterecká Jeseň : TJ Slavoj Droužkovice  4 : 11 (3 : 2)

Dne 28.5.2023 jsme odehráli 1. kolo nadstavby na hřišti v Rašovicích proti mužstvu Tatran Klášterecká Jeseň. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Jakub Veselý (brankař), Jaroslav Huňady, Alexander Školník, Jakub Novák, Vojtěch Šilhan, Jakub Bittner, Ondřej Vonaký, Patrik Huňady, Matěj Kalivoda, Jan Rindoš, Lukáš Bamburák. Střídali: Martin Pipek, Miroslav Frollo.

Zápas rozehraný na velmi kvalitním hřišti domácích byl z počátku nahoru, dolu a hostující favorit stále nemohl najít formu z předešlého utkání. Důsledkem bylo poločasové vedení domácích 3:2. Po bouři v kabině hostů byl ve druhém poločase na hřišti již jen tým hostů, který uštědřil domácímu týmu drtivou porážku. Branky našeho týmu vstřelili: 2x Rindoš, 2x Novák, 2x Šilhan, 2x Kalvoda, 1x J. Huňady, 1x P. Huňady a 1x Vonaký. Odvetu odehrajeme na domácím hřišti dne 3.6.2023 od. 17:00 hod.

V Droužkovicích, 29.5.2023   Miroslav Frollo

8. jarní kolo      TJ Slavoj Droužkovice : Baník Březenecká 5 : 3 (1 : 2)

Dne 20.5.2023 jsme odehráli 8. jarní kolo na domácím hřišti proti mužstvu Baník Březenecká. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Michal Hrebičík, Alexander Školník, Adam Frollo, Jakub Novák, Martin Pipek, Milan Campr, Matěj Dolejška, Dráb Vladimír, Patrik Huňády, Matěj Kalivoda. Střídačka: Jaroslav Huňády, Jakub Veselý, Miroslav Frollo.

První poločas nervózního utkání se nesl v duchu nesmlouvavých osobních soubojů. První branku utkání vstřelil domácí Jakub Novák. Hosté však výsledek do poločasu otočili a do šaten se šlo za nepříznivého stavu pro domácí v poměru 1:2. Ve druhé půli bylo evidentní, že hostující tým přepálil začátek a na hřišti již kralovali domácí. Po dvou brankách Matěje Dolejšky, jedné branky Jakuba Nováka a Matěje Kalivody hosté už jen korigovali konečný stav na 5:3 pro domácí hráče, kteří za svůj povedený výkon sklidili aplaus přítomných diváků.

V Droužkovicích, 22.5.2023   Miroslav Frollo

7. jarní kolo     SK Černovice „B“ :  TJ Slavoj Droužkovice  2 : 1 (1 : 0)

Dne 14.5.2023 jsme zajeli k 7. jarnímu kolu do Černovic. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Tomáš Brodníček, Jakub Novák, Matěj Dolejška, Zdeněk Novotný, Vladislav Dráb, Patrik Huňady, Lukáš Bamburák, Vojtěch Šilhan.  Střídačka: Milan Campr, Jan Soukup, Jiří Šnábl, Michal Hrebičík a Jakub Veselý.

Jednalo se o nesmírně těžké utkání, kdy domácí neponechali nic náhodě a půlku týmu tvořil v podstatě A tým. V poločase jsme prohrávali o jeden gól. Domácí vítězství pojistili druhým gólem ve druhé půli. Hostující tým korigoval výsledek proměněnou penaltou Vojty Šilhana v závěru utkání. I pře nezměrnou bojovnost a šance se již nepodařilo našemu celku vyrovnat.

Příští utkání odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 20.5.2023 od 17:00 hod. proti týmu  TJ Baník Březenecká.

V Droužkovicích, 16.5. 2023   Miroslav Frollo

6. jarní kolo      TJ Slavoj Droužkovice _ TJ Sokol Otvice 2 : 4 (1 : 0)

Dne 6.5.2023 jsme odehráli 6. jarní kolo na domácím hřišti proti mužstvu TJ Sokol Otvice. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Zdeněk Novotný, Alexander Školník, Adam Frollo, Jakub Novák, Jan Rindoš, Milan Campr, Matěj Dolejška, Dráb Vladimír, Patrik Huňády, Tomáš Brodníček. Střídačka: Ondřej Vonaký, Jan Soukup, Martin Pipek.

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy se díky proměněné penaltě dostal do vedení domácí tým. Po změně stran hostující mužstvo z náhodné akce srovnalo. Mužstvo Droužkovic se ještě jednou dostalo do vedení a neproměnilo další vyložené šance, za což bylo v konci zápasu potrestáno. Mužstvo Otvic otočilo pro ně nepříznivý stav třemi góly v řadě a uštědřilo našemu týmu lekci v produktivitě. Branky našeho týmu vstřelil Jakub Novák a Zdeněk Novotný.

Příští utkání odehrajeme na hřišti Černovic v neděli 14.5.2023 od 17:00 hod.

V Droužkovicích, 9.5.2023   Miroslav Frollo

5. jarní kolo     1.FC Spořice „B“ :  TJ Slavoj Droužkovice  0 : 3 (0 : 3)

Dne 30.4.2023 jsme odehráli 5. jarní kolo derby na hřišti Spořic. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Adam Frollo, Jakub Novák, Jan Rindoš, Milan Campr, Matěj Dolejška, Vladislav Dráb, Patrik Huňady, Lukáš Bamburák.  Střídačka:  Tomáš Brodníček, Martin Pipek, Jaroslav Huňady.

Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu, kdy se spíše myslelo na zajišťenou obranu. I přes úporné boje byli hráči Droužkovic přeci jen produktivnější a po dvou brankách Vonakého a jedné brance Nováka se mužstvo dostalo do poločasového tříbrankového vedení. I přes nasazení čtyř hráčů áčka se ve druhé půli Spořickým nepodařilo vsítit branku a náš tým zaslouženě zvítězil.

Příští utkání odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 6.5.2023 od 17:00 hod. proti ambicióznímu týmu Otvic.

V Droužkovicích, 2.5. 2023   Miroslav Frollo

4. jarní kolo      TJ Slavoj Droužkovice _ 1. SK Jirkov 6 : 0 (5 : 0)

Dne 22.4.2023 jsme odehráli 4. jarní kolo na domácím hřišti proti poslednímu celku soutěže mužstvu 1. SK Jirkov. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Jakub Veselý (brankař), Michal Hřebičík, Zdeněk Novotný, Martin Pipek, Alexander Školník, Adam Frollo, Jakub Novák, Jan Rindoš, Lukáš Bamburák, Jan Soukup, Jiří Šnábl. Střídačka: David Urban, Tomáš Brodníček

Od začátku utkání se jednalo o jednoznačnou záležitost, kdy se náš tým dostal rychle do tříbrankového vedení a bylo po zápase. Následně si domácí tým ve velmi slušně hraném utkání došel pro suverenní vítězství. Za zmínku stojí vstřelený hattrick Kuby Nováka a krásná gólová střela Keči Zdeňka Novotného. Další branky domácích vsítili Saša Školník a Jirka Šnábl.

Příští utkání odehrajeme na hřišti odvěkého rivala Spořic v neděli 30.4.2023 od 17:00 hod.

V Droužkovicích, 24.4.2023   Miroslav Frollo

3. jarní kolo      AFK Loko Chomutov : TJ Slavoj Droužkovice 1 : 8 (1 : 4)

Dne 15.4.2023 jsme odehráli 3. jarní kolo na hřišti 8. celku soutěže mužstva Lokomotiva Chomutov. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Milan Campr, Adam Frollo, Vojtěch Šilhan,  Vladislav Dráb, Patrik Huňady, Michal Hřebičík, Zdeněk Novotný, Jan Rindoš. Střídačka: Tomáš Brodníček

Začátek utkání se našemu týmu vůbec nepovedl a rychle prohrával po vydařené akci domácích, kteří ještě zahrozili nebezpečnou akci a nastřelili tyč. To však bylo od domácích vše a po vyrovnávacím gólu našeho týmu bylo na hřišti již jen jediné mužstvo. Do poločasu byl stav utkání 4:1 ve prospěch hostujícího týmu, který nepolevil ve střelecké potenci ani ve druhém poločase a vstřelil další čtyři branky. Za zmínku stojí vynikající výkon středopolaře Adam Frolla, který přihrál na čtyři branky Slavoje a podařená premiéra Vojty Šilhana, který exceloval na hřišti pěti vstřelenými góly. Branky Slavoje vstřelili: 5x Šilhan, 1x Rindoš, 1x Novotný a 1x Vonaký. Příští zápas odehrajeme doma proti poslednímu celku tabulky SK Jirkov v sobotu 22.4.2023 od 17:00 hod.

V Droužkovicích, 20.4.2023   Miroslav Frollo

2. jarní kolo      TJ Slavoj Droužkovice : SK Ervěnice „B“ 1 : 2 (1 : 1)

Dne 1.4.2023 jsme odehráli první domácí jarní zápas proti silnému soupeři z Ervěnic. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Roman Lhotský (brankař), Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Milan Campr, Adam Frollo, Matěj Dolejška,  Vladislav Dráb, Patrik Huňady, Jiří Šnábl, Michal Hřebičík, Alexandr Školník. Střídačka: Jan Soukup, Zdeněk Novotný, Lukáš Bamburák a Jaroslav Huňady.

V podstatě se jednalo o velmi nervózní a vyrovnané utkání, kdy spíše dominovaly obrany obou mužstev. Vedení se ujali domácí z penalty, kdy byl úspěšným exekutorem Vladislav Dráb, kapitán mužstva. Před koncem poločasu hosté stav srovnali smolným gólem v nastaveném čase. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu s bohužel špatným koncem pro nás. Po několika neproměněných vyložených šancích našeho mužstva, přišel trest v podobě rozhodujícího gólu minutu před koncem zápasu. Příští utkání sehrajeme 15.4.2023 na hřišti Lokomotivy Chomutov.

V Droužkovicích, 6.4.2023   Miroslav Frollo

1. kolo        FK Čechie Hrušovany   :    TJ Slavoj Droužkovice 1 : 7 (0 : 1)

Dne 25.3.2023 se na hřišti v Hrušovanech konečně zahájila jarní část sezony Okresního přeboru ve fotbale zápasem mezi FK Čechie Hrušovany a hostujícím týmem TJ Slavoj Droužkovice. Tým Droužkovic o zimní pauze konsolidoval svoje síly a angažoval v přestupovém okénku několik posil, ze kterých je nutné vypíchnout návrat místního rodáka Matěje Dolejšky z klubu Spartak Perštějn. Mužstvo Droužkovic nastoupilo v sestavě: Ondřej Zubrycký (brankař), Ondřej Vonaký, Jakub Bittner, Milan Campr, Adam Frollo, Matěj Dolejška, Jakub Novák, Vladislav Dráb, Patrik Huňady, Jiří Šnábl, Michal Hřebičík. Střídačka: Jan Soukup, Martin Pipek, David Urban, Alexander Školník a Miroslav Frollo.

Utkání z počátku probíhalo v nervózním duchu, kdy se oba týmy po zimní pauze hledaly a poločasový výsledek 1:0 pro tým Droužkovic nenaznačoval vůbec divoký scénář, který měl přijít ve druhém poločase. Z první půle je možné vypíchnout chycený pokutový kop proti našemu týmu v poslední minutě 1. poločasu, kterým podtrhl svůj výborný výkon náš gólman Ondra Zubrycký. Ve druhé půli jsme tým Hrušovan již jednoznačně přehráli a konečný výsledek 7:1 jasně ukázal poměr sil na hřišti. O branky našeho týmu se postarali: Matěj Dolejška 2x, Jirka Šnábl, Patrik Huňády, Ondřej Vonaký, Milan Campr a Jan Soukup z penalty.

Příští kolo se hraje v sobotu 1.4.2023 od 16:30 hod. na domácím hřišti proti týmu SK VČSA Ervěnice „B“.